מה יש לי? (MAP כלי מיפוי מבית מיקרוסופט) - ilDBA Portal

מה יש לי? (MAP כלי מיפוי מבית מיקרוסופט)

24/11/2013 | פורסם על ידי

כידוע בשוק קיימים הרבה מאוד כלים משלימים ותומכים למנהל בסיס הנתונים, רשת או אפליקציה – חלקם טובים יותר וחלקם פחות טובים. בתוך הרשימה הזו ישנם כלים שהם גם טובים וגם חינמיים!

הפעם אני רוצה לדבר על כלי שלצערי (והפתעתי) לא כולם מכירים – Microsoft Assessment and Planning ובראשי תיבות – MAP.

מדובר בכלי שבעבר לא פורסם לקהל הרחב אלה שימש בעיקר ככלי פנימי ל- AM במייקרוסופט כדי למפות ולהציף רשימת שרתים אצל לקוחות לטובת ענייני רישוי.

לפני מספר שנים מייקרוסופט שחררה את הכלי השימושי הזה לקהל הרחב ומאז אני משתמש בו על בסיס קבוע.

ה- MAP (למי שעדיין לא רץ לקרוא עליו ולא מכיר) הינו כלי חינמי אשר מטרתו למפות את השרתים הקיימים ברשת שלכם. התוצר שלו הינו מספר מסמכים מפורטים מאוד עם פרטי השרתים , בסיסי הנתונים וכדומה.

הכלי יכול לעזור לכם מאוד במספר רב של מקרים, לדוגמא:

  1. לטובת מיפוי הרשת בעת כניסה לתפקיד ועדכון בשוטף.
  2. לפני פעילות – פרויקט של איחוד שרתים – הכלי ידע דבר ראשון  העלאות בפניכם את הצורך לביצוע הפרויקט ושנית – כשלב ראשון  פרויקט – הכלי ידע למפות את הסביבה הקיימת.

יש הרבה דוגמאות למקרים שימושיים בכלי אבל נעצור כאן.

הכלי למעשה נועד למיפוי של שרתים וירטואלים, שרתים פיזיים, שרתי בסיסי נתונים, שרתי דואר וכל שרת אחר ברשת המייקרסופטית.

השימוש בכלי נוח מאוד. כל מה שצריך לעשות זה להזין את הגדרות טווח הכתובות של ה- IP שאותם הוא צריך לסרוק  או רשימת כתובות IP  או את הפרטים של הרשת כולה (כמובן עם הרשאות מתאימות) ולאחר מכן הכלי ירוץ ברשת ויתן לכם מספר פלטים.

בדוגמא הבאה ניתן להוריד פלטים של הכלי לאחר שהגדרתי לו לסרוק את הרשת ולחפש ולמפות שרתי Sql Server . הכלי ייצר לי 3 קבצים:

  • SqlServer_Assessment
  • SqlServer_Database_Details
  • SQLServer_Proposal

הקובץ הראשון – ה- SqlServer_Assessment הוא קובץ אקסל מפורט מאוד.

בגיליון הראשון יש סיכום מספרי של שרתי ה- sql server לפי סוג השירות (SSAS, SSIS, SSDA  וכו'..)

הגיליון השני הינו מיפוי שרתי ה- sql serverעם פרטי השרת, פרטי גרסאות, Instances, דיסקים, משאבים, פיזיים או וירטאוליים. בגיליון הזה גם ניתן למצוא עמודת עם המלצות ראשוניות לביצוע לשדרוג גרסה, שינוי הגדרות לפי המלצות מייקרוסופט  ועוד.

בגיליון השלישי אפשר למצוא מיפוי השרתים בדגש על השירותים המותקנים בו: לדוגמה  SSRS, SSIS וכדומה.

 הקובץ השני – SqlServer_Database_Details הוא קובץ אקסל מפורט יותר אבל הפעם ברמת בסיסי הנתונים כולל גרסאות והגדרות וכמובן המלצות ראשוניות  לביצוע על פי המלצות מייקרוסופט.

הקובץ השלישי – SQLServer_Proposal הינו מסמך word אשר נבנה מתבנית ובו בעצם סיכום מספרי (מכוון למנהלים) של הסביבה הקיימת. במסמך ניתן למצוא גם על סמך ההממצאים של מיפוי המלצה לשדרוג ל- sql server 2012 ואיחוד שרתים.

לסיכום, מדובר בכלי שימושי מאוד וחינמי מבית מייקרוסופט שיכול להקל עליכם בשוטף. הכלי יודע למפות את הרשת ולהציף ולמפות בפניכם את פרטי השרתים הקיימים.

מייקרוסופט שחררה גרסת beta 8.5 לכלי במאי וניתן להוריד אותו דרך הקישור הבא:

http://blogs.technet.com/b/mapblog/archive/2013/05/23/the-map-toolkit-8-5-beta-program-is-now-available.aspx

גרסה 9 של המוצר פורסמה רק לפני כמה ימים וניתן לקבל עליה פרטים כאן:

http://blogs.technet.com/b/mapblog/archive/2013/11/11/map-toolkit-9-0-beta-now-available.aspx

כמו-כן, הנה הבלוג של המוצר:

http://blogs.technet.com/b/mapblog/

בהצלחה !!

איתי בנימין

הפוסט פורסם לראשונה בבלוג של איתי.

The following two tabs change content below.
איתי בנימין הוא Microsoft MVP , מומחה בתחום בסיסי הנתונים ופתרונות BI. בין היתר איתי מוביל בחברת מייקרוסופט - ישראל את קהילת ה- BI וה- BIG DATA. לאיתי למעלה מ-10 שנים של ניסיון בבסיסי נתונים ומערכות מידע. בתפקידו הקודם היה מומחה SQL Server בחברת DELL וניהל את צוות היועצים של חברת וראסיטי בתחום Microsoft SQL Server. לאיתי בלוג טכנולוגי פעיל : http://blogs.microsoft.co.il/itaib

השאר תגובה:

שם (חובה):
אימייל (לא יפורסם) (חובה):
תגובה (חובה):

*מאמרים קשורים

קהילת

קהילת ה- BI וה- BIG DATA מתכנסת ב- 28-10 !

שלום רב, למי שלא ידע 🙂 קהילת ה- BI וה- BIG DATA בעולמות Microsoft מתכנסת מידי חודש על מנת להפגש, להכיר ולשמוע הרצאות במגוון נושאים טכנולוגיים מרתקים בתחום. במפגש הקרוב (מספר 63) שיתקיים ב- 28-10-2015, יום רביעי [...]
הזמנה

הזמנה ל-SQL Saturday #481 – Israel 2016

שלום רב, בקרוב יתקיים בישראל כנס טכנולוגי מרכזי קהילת ה-DB וה-BI בתחום ה-SQL Server – ה-SQL Saturday! הכנס אשר מאורגן בהתנדבות על ידי אנשי הקהילה יכלול במהלכו מספר מסלולי לימוד בתחומים טכנולוגיים שונים. [...]

איך לבצע Sizing DB ב-Datacenter בארגונך בקלות (חלק א')

כחלק מהטמעות מוצרי IT תשתיתיים (כגון FWDB, מוצרי גיבוי, חוות Storage, מוצרי שו"ב ועוד…) בארגוני, אנו נדרשים המון פעמים לענות על שאלות לספקים כגון : מה גודל הכולל של ה –  Datacenter  ? מה חלוקת גודל ה [...]

תיעוד בסיס הנתונים – למה זה טוב?

ישנם מספר נושאים חשובים שיש לתת עליהם את הדעת בפיתוח ותכנון בסיס נתונים. כמובן שצריך לשים לב לנירמול נכון של הטבלאות, וכמובן שצריך להגדיר סטנדרט לכתיבה נכונה של הקוד, וכמובן שאי אפשר בלי [...]
Copyright 2020 ilDBA Portal. Brought to you by Brillix - Israel Leading DBA company. Sponsored by: DBSnaps - Database Video Tutorialss
Website Security Test
%d בלוגרים אהבו את זה: